DNA REUMATOIDALNE ZAPALENIE STAWÓW

Z powodu chorób mięśniowo-szkieletowych, które powszechnie nazywamy reumatyzmem, cierpi dziś 120 mln Europejczyków, w tym 9 mln Polaków.

Do tej grupy chorób należy także reumatoidalne zapalenie stawów, czyli niebezpieczna choroba autoimmunologiczna, podczas której komórki układu odpornościowego atakują własne elementy stawów, prowadząc do ich stopniowego niszczenia.

Zbyt późne rozpoznanie, brak skutecznej terapii i nieodwracalne zmiany sprawiają, że bardzo ciężko walczyć z objawami choroby. Konieczne jest więc wdrożenie leczenia na jak najwcześniejszym etapie.

Wykonaj badanie DNA Reumatoidalne zapalenie stawów w swoim mieście:

Ból, uczucie sztywności, obrzęk i ograniczony zakres ruchu stopniowo ograniczają normalnie funkcjonowanie. Choroba rozwija się w utajeniu. Pierwsze zmiany mogą pojawiać się już w młodym wieku, jednak pozostają niezauważalne. Gdy pojawia się przewlekły ból i cierpienie, może być już zbyt późno, by zapobiec chorobie.

Wiesz jak może skończyć się zaniedbanie?

Postępującą niepełnosprawnością, a ostatecznie całkowitym inwalidztwem.

Reumatoidalne zapalenie stawów jest chorobą nieuleczalną, lecz im wcześniej zostanie rozpoznana i leczona, tym łatwiej jest opóźnić jej postęp. Nie musisz stać się inwalidą. Musisz jedynie wiedzieć jak działać, a takiej wiedzy dostarczy Ci badanie DNA REUMATOIDALNE ZAPALENIE STAWÓW.

Badanie genetyczne DNA REUMATOIDALNE ZAPALENIE STAWÓW pomaga ustalić metody leczenia ‐ stany zapalne i ból mogą być utrzymywane pod kontrolą, jeśli choroba jest wykryta dostatecznie wcześnie.

Analizując indywidualne cechy genetycznych możemy sprawdzić:

  • czy występuje indywidualne ryzyko reumatoidalnego zapalenia stawów;
  • czy występuje indywidualne ryzyko dyskopatii zwyrodnieniowej;
  • które z leków przeciwreumatycznych (np. aceklofenak, aceklofenak, diklofenak, flurbiprofen, meloksykam, meloksykam…) są skutecznie metabolizowane w Twoim organizmie;
  • które z leków przeciwbólowych (np. kodeina, tramadol, hydrokodon metadon paracetamol…) są skutecznie metabolizowane w Twoim organizmie.

Jeśli okaże się, że występują indywidualne genetyczne predyspozycje do choroby stawów, otrzymasz od nas gotową listę zaleceń, w której zawarte będą elementy profilaktyki, które należy niezwłocznie wprowadzić w celu opóźnienia pojawienia się pierwszych dolegliwości. Podejmując wspólne działania, możemy uniknąć przykrych konsekwencji choroby. Objawy takie jak stan zapalny i ból mogą być utrzymane pod kontrolą, ale tylko pod warunkiem wczesnego wykrycia.

Pewnie słyszałeś o dietach odchudzających, obniżających stężenie cholesterolu dieta – to bzdura, tak naprawdę jedyną odpowiednią dla ciebie dietą jest ta dobrana indywidualnie do Ciebie i twojego profilu genetycznego.

Jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się z nami.


Odpowiemy na wszystkie twoje wątpliwości. Nie ma sensu czekać. Z każdym dniem choroba może coraz bardziej niszczyć Twoje kości, musisz działać szybko i konkretnie.

Jeśli jesteś lekarzem…

Badanie genetyczne to najskuteczniejsze narzędzie diagnostyczne, jakie zna współczesna medycyna.

Dzięki odpowiedniej wiedzy możecie razem z pacjentem wprowadzić skuteczną, spersonalizowaną terapię. Pokażemy Ci jakie zalecenia będą idealne dla Twojego konkretnego pacjenta. Dowiesz się jakie leki są skuteczne, jaka jest optymalna dawka, jakie zamienniki stosować…

Podejmij z nami współpracę!

Nauczymy Cię interpretować wyniki, podpowiemy jakie zalecenia będą najskuteczniejsze w konkretnych przypadkach.

Najnowsze technologie, austriacka jakość i precyzja badania


LABORATORIUM NOVOGENIA jest jednym z najnowocześniejszych i najbardziej zautomatyzowanych laboratoriów w Europie. Posiada liczne certyfikaty i systemy kontroli jakości przewyższające międzynarodowe standardy.